• Anasayfa
  • https://www.facebook.com/kadriye.n.timur?fref=ts

               

      
İSTANBUL İLİ MALTEPE İLÇESİ


 Küçükyalı Mahallesi Muhtarlığı

 

Muhtarlıkta Yapılan İşlemler

MUHTARLIKTA YAPILAN İŞLEMLER

 

MUHTARLIĞA KAYIT: 

NÜFUS CÜZDANI ÇIKARMAK İÇİN Nüfus cüzdanını yenileme, değiştirme veya kayıp olma durumunda, muhtarlıktan alınan Zayi Belgesi ile bağlı bulunan  nüfus müdürlüğüne başvurularak çıkarılır. Zayi Belgesi için son altı ayda çekilmiş üç adet aynı poz fotoğraf gereklidir. Yeni doğan çocukların nüfus kağıdını çıkarmak için her hangi bir belge almadan doğum raporuyla Nüfus Müdürlüğüne başvurulabilir. İKAMETGAH Muhtarlığımızda kaydınız varsa, nüfus cüzdanınızla birlikte muhtarlığımıza gelerek adınıza düzenlenmiş ikametgah belgesini alabilirsiniz.

 

NÜFUS SURETİ:

 

EVLİLİK İŞLEMİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

 

1 Çifte ait ikametgah senetleri

2 Kimlik asılları ve fotokopileri

3 Sağlık raporu

4 Evlenecek çift müracaata beraber gelmek zorundadır

5 Kadın ve erkeğin herbirinin 6'şar fotoğrafı

6 Nüfus Müdürlüğünden nüfus kayıt örnekleri

 

NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ'NDE KAYIT OLMAK İÇİN GEREKEN İŞLEMLER

 

Adrese Dayalı Nüfus Sayımı için adres değiştiren vatandaşlarımız, muhtarlığa başvurmadan önce taşındıkları ilçe nüfus idarelerine üstlerine kayıtlı fatura(elektrik,su,telefon,doğalgaz)veya kiracı ise noter onaylı kira kontratı,evsahibi ise tapu ile müracaat edeceklerdir.

 

3816 SAYILI KANUNA GÖRE İŞ VE İŞLEMLERİ 
YEŞİLKART BAŞVURU KOŞULLARI

1- Hiçbir sosyal güvenlik kurumunun güvencesi altında bulunmayan ve bu Kanunun öngördüğü usul ve esaslar çerçevesinde aylık geliri veya aile içindeki gelir payı 1475 Sayılı İş Kanununa göre belirlenen asgari ücretin net tutarının 1/3’ ünden az olan vatandaşlar

2- Özel Kanunlarla sağlık hizmetlerinden ücretsiz faydalanması öngörülen vatandaşlar ( örneğin 2022 sayılı Yasadan yararlananlar )

 

GEREKLİ BELGELER VE AÇIKLAMALAR

 

1- Aynı hane halkından yeşil kart talep edenlerin aynı form ile başvuruda bulunmaları asildir.( Başvurular İl Sağlık Müdürlüğü Yeşil Kart Şubesine bizzat yapılır.)

2- Ayın haneden yaşayanlardan bir veya birkaçı talep etmemiş olsa dahi, hane halkının tamamı formda gösterilir.

3- Başvuru, velayet veya vesayet altında bulunan kimseleri de kapsıyorsa, bu kişiler adına Kanuni temsilci olarak başvuruda bulunulduğu bildirilir.

4- Ayni form ile yapılan yeşil kart talepleri, hane halkından hane halkı reisi dışında kalan kişileri de kapsıyorsa ise, formun beyan ve taahhüdü gösteren bölüme, isimleri ayrı ayrı gösterilerek bunlar tarafından da imzalanır.

5- Yeşil kartın kayıp olunması halinde yahut sevk zincirinin değişmesini gerektiren hallerde Yeşil Kart ve Yeşil Kart sağlık cüzdanı, ilgililerin talebi üzerine, Yeşilkart uygulaması kayıt defterinde Yeşilkart bilgi ve işlem dosyasındaki bilgiler esas alınarak, tekrar verilir. Verilen sağlık hizmeti sebebi ile sayfaların tükenmesi halinde, Yeşil kartın ibrası ve cüzdan’ın geri verilmesi şartı ile yeniden verilmiş olduğu cüzdanın fotoğraflı sayfasına işlenerek ve ilgilinin Yeşilkart numarası aynen korunarak yeni cüzdan tanzim edilir.

6- Yeşil Kart alma talebinde bulunanlarının talepleri İl İdare Kurulunca Reddedilirse, hiçbir surette yeşil kart verilmez.

7- Başka İl ve İlçe Nüfuslarına kayıtlı olanların araştırmaları oralardan da yapılı

 

 

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret72344
Hava Durumu
Anlık
Yarın
30° 32° 23°